Міський семінар для керівників

23 лют. 2015

На семінарі було презентовано досвід роботи педагогічного колективу колегіуму № 11 по створенню  освітнього простору для розвитку креативності та творчого потенціалу учнів та педагогів.

Учасників семінару щиро привітала та побажала плідних результатів у роботі начальник управління освіти Н.І. Падашуля. Вона висловила впевненість, що семінар буде мати велику пізнавальну  та практичну цінність для всіх учасників.

Творчої співпраці з педагогічним колективом колегіуму, приємних вражень від запланованих заходів побажала завідувач методичним кабінетом О.А. Амеліна.

З доповідями про підсумки діяльності закладу виступили директор колегіуму Т.М. Третьякова, заступник директора з науково-методичної роботи Ю.Д. Третьякова, заступник директора з виховної роботи І.В. Іващенко. Вони розповіли про те, як  педагогічний колектив закладу відпрацьовує та впроваджує інноваційні технології, особистісно зорієнтовані моделі ефективної взаємодії з дітьми, спрямовані на гармонійний  розвиток особистості, її творчого потенціалу.

Під час практичного блоку семінару власний досвід проведення уроків із використанням прийомів розвитку критичного мислення, прийомів діяльнісного навчання, використання групової форми роботи і елементів тренінгу, використання ІКТ для розвитку творчих здібностей дітей показали вчителі початкової школи М.Г. Гапанюк, Л.П. Різник, Т.О. Чепур, М.І. Канцера, І.Г. Ісаєва.

Ефективні шляхи впливу на розум і почуття учнів, виховання високих моральних якостей продемонструвала на занятті «Шляхи духовності» заступник директора, вчитель російської мови та світової літератури Л.О. Походєєва.

Власне бачення проблеми розвитку творчих здібностей та комунікативної компетентності учнів  презентували  А.Д. Корейшо (українська література), О.В. Краснікова (українська мова), О.С. Діброва (математика), С.Я. Поляков (історія), Л.К. Лушпій (англійська мова).

Цікавою в плані використання проектних технологій для розвитку  творчого потенціалу та духовної культури інноваційної особистості була віртуальна подорож на занятті Євроклубу (вчитель О.Л. Балабанова). В доцільності та ефективності використання методу «навчаючи-вчуся» для поглиблення знань учнів з історії, розвитку духовної сфери особистості  учасники семінару переконались, відвідавши екскурсії в об’єднаннях за інтересами «Новомосковствознавство» (вчитель В.І. Ревіна) та «Духовний світ землі моєї рідної» (вчитель Н.В. Крайняк).

Порадувала гостей семінару літературно-музична перерва «День рідної мови» під час якої  колегіанти красномовно продемонстрували свою любов до невичерпного джерела духовності – рідної мови.

До уваги  учасників семінару були представлені  дві виставки - виставка нагород, творчих робіт, методичних напрацювань педколективу та виставка декоративно-прикладного мистецтва. Вони засвідчили глибину інтелектуальних та  духовних пошуків, нестандартне мислення, багатство талантів і  захоплень як вчителів , так і учнів  колегіуму – цього справжнього осередку мудрості, досвіду  і творчого дерзання.

Своєрідним підсумком семінарського заняття стала презентація педагогічного колективу колегіуму № 11  та  щирі побажання на його адресу  від колег – директора СЗШ № 18 С.С. Жовтяк, директора СЗШ № 2 І.А. Липки, директора  НВК № 1 Н.Й. Чорної та інших.

Програма семінару