ДПА 2023

20 вер. 2022
Міністерством освіти і науки затверджений перелік навчальних предметів, із яких у 2022/23 навчальному році буде проведена державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття початкової, базової та повної середньої освіти.

Державна підсумкова атестація учнів 4 класів буде проведена з двох предметів – української мови і математики.

Державна підсумкова атестація учнів 9 класів буде проведена з трьох предметів – української мови, математики та одного із предметів за вибором школи. Третім предметом педагогічна рада школи може обрати один із наступних: біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова, інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика або хімія.

Атестація з усіх предметів в 4 та 9 класах буде проведена у закладі освіти в письмовій формі.

Випускники шкіл пройдуть ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання з 4 предметів.

Перший і другий обов'язкові – українська мова та математика.

Третім предметом ДПА за вибором випускника може бути історія України або іноземна мова.

Водночас випускники, які для проходження ДПА оберуть третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову і навпаки.

Також випускник, який обере третім навчальним предметом одну з іноземних мов, може вибрати четвертим навчальним предметом іншу іноземну мову.

Четвертий предмет - один із списку: історія України, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми школи), біологія, географія, фізика, хімія.

Здобувачі освіти, які відповідно до освітньої програми закладу освіти вивчали навчальний предмет «Природничі науки», можуть вибрати один з таких навчальних предметів: біологія, географія, фізика, хімія.