Робота з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах сучасної школи

7 груд. 2017
06 грудня 2017 року в ЗЗСО № 8 відбувся семінар-практикум для заступників директорів закладів загальної середньої освіти.

Тема семінару-практикуму: «Система роботи з дітьми з особливими освітніми потребами  під час освітнього  процесу в умовах сучасної школи».

Мета:  представити  та популяризувати позитивний    досвід  роботи  щодо питань організації інклюзивного навчання у загальноосвітньому навчальному закладі; презентувати систему роботи вчителів з учнями з особливими освітніми потребами в освітньому  процесі в умовах сьогодення.

Не можна вимагати від дитини неможливого –

до певного рівня і певного кола знань

різні діти йдуть по різному.

В.О.Сухомлинський.

На початку роботи семінару директор школи Третьяков П.П. ознайомив присутніх із історією закладу, основними пріоритетами діяльності педагогічного, учнівського, батьківського колективів.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Джавах Т.О. розкрила актуальність питання інтеграції дітей із особливими освітніми потребами в загальноосвітній простір, планування діяльності закладу освіти щодо впровадження інклюзивного навчання.

Учасники семінару-практикуму взяли активну участь у тренінгу «Працюємо з дітьми з особливими освітніми потребами», відвідали  відкриті уроки та корекційно-розвивальні заняття з математики, розвитку зв’язного мовлення, на яких педагоги ЗЗСО № 8 продемонстрували  прийоми та методи роботи по корекції та розвитку мисленнєвих процесів, уваги, пам’яті, мовлення, сприяння диференційованості у взаємодії педагога та учня з особливими освітніми потребами, створення умов для корекції та контролю, адаптації дитини до колективної роботи.

Завершився захід шкільним святом доброти та милосердя «Усі ми різні, усі ми рівні», мета якого - сприяння соціалізації дітей із особливими освітніми потребами в шкільному колективі.

Ппроведені заходи отримали високу оцінку.