Інтелект, творчість і талант

31 бер. 2016
30 березня на базі НВК № 1 відбулась зустріч слухачів Малої академії наук, переможців міського конкурсу авторського патріотичного вірша "З Україною в серці" та педагогів-координаторів науково-дослідницької роботи в міських середніх навчальних закладах.

За останні 5 років значно активізувалась участь наших школярів у різноманітних конкурсах з навчальних предметів. 3317 учнів шкіл міста (47% від загального числа учнів) стали учасниками 13 як традиційних (конкурси ім.П.Яцика, ім.Т.Шевченка тощо), так і відносно нових Інтернет-олімпіад та конкурсів.
Найактивніше беруть участь у конкурсах учні НВК  №1, СЗШ  №2, гімназії №3 та СЗШ №15.
На сьогодні за результатами 7 конкурсів 855 учнів уже стали переможцями.
Особливе місце у створенні умов для інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення старшокласників є їх робота в рамках Малої академії наук України (МАН) - освітній системі, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів. МАН виховує професійно зорієнтованих молодих людей, які вже у школі знають своє призначення, наукове  покликання і йдуть до вищих навчальних закладів, чітко розуміючи, в якій галузі вони хочуть працювати.
Визначним заходом МАН є щорічний Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів - членів МАН.
Цього навчального року 42 учні НВК №1, СЗШ №4, гімназії №3, колегіуму №11 та ліцею "Самара" є слухачами МАН, а 13 з них- учасниками конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.
Нещодавно визначились переможці першого (міського) етапу конкурсу-захисту. Ними стали: Гайдін Олександр, учень 11 класу НВК №1
(секція "Математика"); Бондарь Владислав, 11 кл. ліцею "Самара" (секція "Технології програмування"); Приходько Юлія, 11 кл. колегіуму №11 (секція "Мистецтвознавство"); Биковська Анастасія, 11 кл. колегіуму №11 (секція "Мистецтвознавство"); Шевченко Марія, 9 кл.
гімназії №3 (секція "Українська література"); Симонян Каріне, 10 кл. гімназії №3 (секція "Українська література"); Горловий Дмитро,
11 кл. колегіуму №11 (сеція "Гідрологія"); Гайворонський Павло, 9 кл. гімназії №3 (секція "Географія та ландшафтознавство"); Салій Ярослав, 11 кл. гімназії №3 (секція "Всесвітня історія"); Бахір Маргарита, 10 кл. гімназії №3 (секція "Історія України"); Кулик Максим, 11
кл. гімназії №3 (секція "Англійська мова"); Сич Каріна, 11 кл. гімназії №3 (секція "Медицина"); Половинко Катерина, 11 кл., СЗШ №2.
В ході конференції слухачі МАН презентували свої науково-дослідницькі роботи. Крім того, свою особливу обдарованість та творчі здібності продемонстрували поетично обдаровані учні - переможці конкурсу авторських поезій "З Україною в серці", який проходив у цьому навчальному році. Його підсумком стала збірка віршів з однойменною назвою, до якої увійшли 20 найкращих поезій. Свої вірші прочитали учениця 7 кл. СЗШ №15 Гужаковська Злата - "Пишаюсь я, що українка", учень 9 кл. СЗШ №2 Гребенюк Антон - "И сегодня так страшно", учень НВК №17 Олександр Антропов - "Моя земля".
Творчі успіхи присутніх та їхніх педагогів були відзначені грамотами, які вручили начальник відділу виховної роботи, позашкіль-
ної та дошкільної освіти Тетяна Ігорівна Мяконьких та завідувач Новомосковським науково-методичним кабінетом Олена Андріївна Амеліна. Чудовим подарунком для юних поетів стала також збірка "З Україною в серці", співавторами якої вони стали.