Сталий розвиток – наш вибір

3 груд. 2015
Департамент загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України з метою підвищення знань та методологічних аспектів освіти для сталого розвитку серед педагогічних працівників проектом ПРООН/ГЕФ «Інтеграція положень Конвенцій Ріо у національну політику України» проводить конкурс серед педагогічних працівників «Сталий розвиток – наш вибір».

Мета конкурсу: популяризація засад сталого розвитку серед дітей та молоді України; підвищення рівня обізнаності педагогів щодо положень Конвенцій Ріо; узагальнення навчально-методичного матеріалу з питань освіти для сталого розвитку.

Завдання Конкурсу:

·   пошук нових форм, методів і моделей організації просвітницької роботи з учнями загальноосвітніх та вихованцями дошкільних і позашкільних навчальних закладів;

·   поширення кращого педагогічного досвіду щодо організації агітаційної просвітницької роботи з питань сталого розвитку серед дітей та молоді України;

·   створення банку навчальних програм, інноваційних форм та методів організації навчально-виховного процесу, спрямованого на вирішення питань збалансованого споживання природних ресурсів.

У конкурсі можуть брати участь педагогічні працівники дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. На Конкурс можуть подаватися роботи виконані як індивідуально, так і колективом співавторів під керівництвом одного наукового керівника.

Номінація №1. Розробки навчальних занять відповідно до програми спецкурсу «Основи стратегії сталого розвитку в Україні»

Номінація № 2. Розробки навчальних програм спецкурсів, факультативів та навчальних блоків для різних вікових категорій учнів загальноосвітніх навчальних закладів, вихованців дошкільних та позашкільних навчальних закладів зміст яких висвітлював основні позиції сталого розвитку.

Номінація № 3. Розробка позакласного заходу або свят, розваг для дітей дошкільного віку на теми: «Енергозбереження: я, родина, місто, держава», «Збалансоване природокористування», «Біорізноманіття – єдина умова існування життя», «Мій дім й сталий розвиток. Що спільного?», «Я навчу свою родини бути ощадливою!», «Вода – джерело життя», «Спасти наші ґрунти», «Як людина може змінити клімат на Землі?».

Номінація № 4. Розробки сценаріїв освітньо-психологічних тренінгів на теми: «Сталий розвиток – вибір кожного».

Усі матеріали подаються в друкованому та електронному вигляді. Електронну версію конкурсної роботи необхідно відправити на електронну адресу Оргкомітету Конкурсу з позначкою: «Конкурс – сталий розвиток».

Конкурс проводиться в два тури. Перший тур – відбірковий (заочна форма). Другий тур – виставка кращих робіт (презентація) проводиться в очній формі. У другому турі беруть участь виключно переможці першого туру в межах кожної номінації Конкурсу.

Для участі у першому відбірковому турі учасники самостійно направляють пакет конкурсних документів у друкованому та електронному вигляді на адресу Оргкомітету. Подача конкурсних робіт до Оргкомітету Конкурсу здійснюється з 25 грудня 2015 року по 20 лютого 2016 року. Адреса (для комплектів конкурсних документів): ПРООН в Україні (з позначкою «Конкурс для педагогів – сталий розвиток», Кловський узвіз 1, м. Київ 01021

E-mail: [email protected] , [email protected]

Тел.: 044 253-93-63

Контактна особа: Ісаєнко Володимир Миколайович, національний експерт ПРООН галузі освіти і науки