«Про Революцію Гідності та агресію Росії проти України»

6 квіт. 2015
3 квітня 2015 року в Міністерстві освіти і науки України відбулася презентація додаткового параграфу з історії України для учнів 11-х класів та методичного матеріалу для вчителів «Про Революцію Гідності та агресію Росії проти України».

Навчально-методичні матеріали представили громадськості одні з авторів матеріалів, кандидати історичних наук Володимир Головко та Олександр Палій. І параграф для учнів, і методична брошура для вчителів є у вільному доступі на сайті Міністерства, і ці матеріали може завантажити та вивчати будь-хто зацікавлений за посиланням http://goo.gl/vYLaC7

Додатково електронні версії параграфа та методички будуть розіслані на електронні адреси усім 18 400 школам України.

Олександр Палій зазначив, що в процесі створення параграфу автори уникали нагромадження фактів і перевантаження інформацією. Автори намагалися подавати те, що цікаве дітям і про дітей у контексті розглянутих історичних подій. Із великої кількості фактів та подій були подані лише найважливіші, що реально впливали на перебіг історії України у 2013-2015 роках. Головна мета цього параграфу – підштовхнути дітей до роздумів і до формування власних відповідей та висновків.

За словами Володимира Головка, над брошурою працювали історики з різних регіонів України. Автори розглядають цей текст не як остаточну даність, а тезу, з якою громадськість може дискутувати. Власне, це і є метою презентованої методичної брошури – розпочати дискусію навколо новітніх історичних подій, які сьогодні відбуваються в Україні.
Автори текстів також наголосили, що в параграфі і методичному матеріалів немає панегіриків жодній з політичних постатей чи політичних сил, оскільки сьогодні головним ресурсом Революції Гідності та захисту суверенітету нашої держави у війні, яка, на переконання авторів, обов’язково закінчиться перемогою України – це український солдат, українська вдова, учасники Революції Гідності, волонтери.

Додатковий параграф про Революцію Гідності та агресію Росії проти України учні 11-х класів вивчатимуть в школах вже цього навчального року. Частина питань про зазначені події передбачена також в цьогорічному зовнішньому незалежному тестуванні з історії України.