Культура мови

18 лип. 2018
Як відомо, нецензурна лексика зараз лунає скрізь і в будь який час. Використовують даний спосіб спілкування не тільки дорослі, молодь, але, на превеликий жаль, і дітлахи, починаючи з дошкільного віку.

Виходячи із актуальності боротьби з цим ганебним явищем у молодіжному середовищі, громадська організація «Примножимо славу Придніпров'я» ще в минулому році ініціювали проведення конкурсу на кращий твір учнівської молоді на цю тему.

Конкурс проводиться за підтримки обласної державної адміністрації з квітня до жовтня 2018 року, як соціально-молодіжний проект для популяризації інформації про вплив нецензурної лексики на культуру поведінки молоді Дніпропетровщини – майбутнього нашої країни. Мета конкурсу – залучити максимальну кількість молоді та їх батьків, представників педагогічних колективів, не байдужих до «чистоту» мови, до проблеми виховання майбутнього покоління, до розвитку і примноження числа патріотів своєї мови, вільного від вживання нецензурної лексики.

У конкурсі може взяти участь учнівська молодь Дніпропетровської області, віком від 14 до 25 років. Бажаючі брати участь у конкурсі, самостійно готують твір на дану тему на паперовому чи оптичному носії інформації (диск, флешка) в обсязі до 3-х друкованих сторінок. Матеріали пересилаються на адресу: 49023, р. Дніпро, вул. Карпова, 14, із зазначенням «На конкурс», або подаються в електронному вигляді на адресу: [email protected]. Роботи приймаються до 01 листопада 2018 року.

Більш детальна і уточнена інформація про конкурс виставлена на сторінці Фейсбуку Громадської організації «Примножимо славу Придніпров'я». Там же регулярно ведеться пояснювально-інформаційна робота по проведенню означеного конкурсу.

Конкурсна комісія, після перегляду робіт всіх учасників, визначає по три місця для переможців серед школярів, учнів системи профтехосвіти та студентів (курсантів) області (окремо по кожному виду навчальних закладів). Переможців конкурсу «Культура мови» визначає комісія, яку затвердила громадська організація, як ініціатор цього важливого заходу. Переможці конкурсу отримують відповідні нагороди на урочистому підведенні підсумків у листопаді 2018 року. Після проведення конкурсу його підсумки буде доведено до керівництва держави для виховного розповсюдження на всій території України.