Інклюзивне навчання

23 бер. 2018
22 березня на базі ЗЗСО № 15 відбувся міський семінар-практикум для заступників директорів закладів освіти на тему «Формування готовності вчителя до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання».

Педагогічний колектив ЗЗСО № 15 презентував досвід роботи щодо питань організації інклюзивного навчання та формування готовності вчителя до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Директор ЗЗСО № 15 І.М. Рябоконь ознайомила присутніх із особливостями організації та управління навчально-виховним процесом в умовах інклюзивного навчання. Заступник директора з навчально-виховної роботи О.В. Ругно презентувала діяльність педагогів по реалізації сучасних підходів до навчання дітей з особливими освітніми потребами, розповіла про цілеспрямований пошук нових форм і методів роботи. Вчитель-дефектолог Т.М. Старчевич поділилася своїм баченням існуючих проблем при впровадженні інклюзивного навчання в загальноосвітній процес та розповіла про уже набутий  досвід їх подолання. З новими методами психологічної реабілітації та підтримки дітей з особливими освітніми потребами учасників семінару познайомила практичний психолог О.С. Міщенко.

На відкритих уроках, корекційно-розвиткових заняттях, заняттях гуртків педагоги закладу продемонстрували комплексний підхід до навчання та всебічного розвитку дітей даної категорії. Усі заходи були проведені з урахуванням їхніх індивідуальних нахилів та здібностей.

Особливий інтерес учасників семінару викликав майстер-клас по створенню позитивної мотивації педагогічної діяльності в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, проведений заступником директора з навчально-виховної роботи О.В.Ругно.

Учасники міського семінару-практикуму дали високу оцінку його організації та проведенню, відзначили результативну роботу адміністрації та педагогів закладу по залученню дітей з особливими потребами в загальноосвітній процес та позакласну роботу, створенню сприятливих умов для їхнього повноцінного розвитку.