«Вчимося жити разом»

13 бер. 2018
У зміст навчального предмета «Основи здоров’я» у 1-9 класах інтегрується курс «Вчимося жити разом».

Тематика курсу реалізовує компетентнісний підхід в освіті. Вона акцентована першочергово на формуванні психосоціальних навичок, які сприяють соціальній злагодженості, полегшенню адаптації до нових життєвих обставин, відновленню психологічної рівноваги, розбудові здорових стосунків тощо. Прикладом таких життєвих навичок є позитивна самооцінка, ефективне спілкування, співчуття, попередження та розв’язування конфліктів, протистояння негативним соціальним впливам, самоконтроль, керування стресами,мотивації успіху, аналіз проблем і прийняття виважених рішень, критичне і творче мислення,активна громадська позиція тощо.

Реалізація компетентнісного підходу в організації навчальної діяльності учнів із розвитку соціальних навичок вимагає певного рівня професійної компетентності вчителя. З метою підготовки педагогів  до впровадження проекту «Вчимося жити разом»  та забезпечення стійкості освіти з розвитку життєвих навичок дітей і підлітків 12 березня 2018 року на базі ЗЗСО № 15 був проведений одноденний тренінг «Основи соціальної  і здоров’язбережувальної компетентності» для  вчителів основ здоров’я  5-9 класів закладів  освіти міста.