Участь у конкурсі мовознавців імені Петра Яцика

12 січ. 2015
Важливим компонентом у формуванні мовної компетентності учнів є участь у мовознавчих та мовно-літературних конкурсах.

З метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед української молоді в навчальних закладах міста в листопаді 2014 року проведено І (шкільний) та ІІ (міський) етап XV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, які включали (згідно Положення) відбірковий тур щодо визначення учасників обласного (заочного) етапу ХV Міжнародного конкурсу.

У І (шкільному) етапі конкурсу взяли участь 596 учнів 3-11 класів. У процесі його підготовки і проведення в школах  здійснено ряд організаційно-педагогічних заходів (див. аналітичну довідку до наказу управління освіти № 447 від 24.12.2014 року).

Учасниками ІІ (міського) відбіркового туру стали призери шкільного туру – 90 учнів із 15 загальноосвітніх закладів міста. Не взяли участь у відбірковому турі учні НВК № 5 та СЗШ № 17. Призові місця вибороли 49 учасників.

Слід відзначити велику роботу педагогічних колективів по вихованню любові до рідного слова, розвитку пізнавального інтересу до української мови  в ліцеї «Самара», СЗШ № 18, колегіумі № 11, НВК № 1, СЗШ № 2, гімназії № 3, СЗШ № 6, СЗШ № 7, СЗШ № 13, СЗШ № 14, СЗШ № 15.

За результатами відбіркового туру конкурсу його призери Недужко Катерина (3 клас, СЗШ № 18), Грудська Анжеліка (3 клас, колегіум № 11), Універсал Анна (4 клас, СЗШ № 18), Кривенко Данило (5 клас, СЗШ № 18), Коврига Олена (9 клас, ліцей «Самара»), Білосвіт Ярослава (10 клас, ліцей «Самара») та Науменко Аліна (11 клас, СЗШ № 6) стали учасниками  ІІІ (обласного, заочного) туру змагань.

Троє з них  - Недужко Катерина, Універсал Анна та  Коврига Олена  були запрошені до участі в очному етапі обласного змагання. Дівчата підтвердили свої попередні досягнення, виборовши і на цьому етапі почесні треті місця.

Тепер на них очікує найвідповідальніший - останній, ІV етап  конкурсних змагань, який відбудеться 24 січня. Бажаємо успіхів знавцям рідної мови!

Наказ управління освіти від 24.12.2014 № 447 "Про підсумки проведення ІІ (міського) етапу XV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2014 -2015 навчальному році".