Тиждень фінансової грамотності

14 лист. 2019
7-А на екскурсії у ПриватБанку

За ініціативою Національного банку України, в рамках успішної європейської традиції – проведення банками, державними установами, навчальними закладами та громадськими організаціями участі у Всеукраїнському тижні фінансової грамотності та Всесвітньому дні заощаджень в Україні 12 листопада 2019 року учні 7-А класу побували на екскурсії у відділенні ПриватБанку, і отримати детальну інформацію та консультацію від менеджера Агентської Мережі ПАТ КБ Жовтяк Наталії  щодо навичок заощадження та управління власними фінансами та багато іншого: звідки беруться гроші, як правильно складати особистий бюджет, що таке заощадження.

Просвітницька робота з молоддю є особливо важливою та перспективною з точки зору підвищення загального рівня фінансової грамотності населення. Саме ця категорія найближчим часом стане найважливішим споживачем фінансових послуг, формуватиме економічне «обличчя» країни. Крім того, молодь може виступати в якості радника з фінансових питань для інших поколінь, як старшого, так і для молодшого.

Одним з основних завдань Тижня фінансової грамотності та Всесвітнього дня заощаджень в Україні є підвищення фінансової грамотності населення, особливо нового покоління, дітей та молоді. Саме молодь, зокрема, студенти є носіями прогресивної свідомості та цінностей найближчого майбутнього. Водночас дана категорія, на відміну від дітей, може мати сформовану думку щодо фінансової системи та бути носієм певних стереотипів. Також слід зазначити, що більшість молодих людей усього світу не схильні до заощаджень та планування фінансового майбутнього.

Основними завданнями Всеукраїнського тижня фінансової грамотності та Всесвітнього дня заощаджень стали роз’яснення щодо ведення сімейного бюджету, основних принципів фінансового обліку, виховання звички до заощаджень та інвестицій, надання правдивої інформації про основні фінансові продукти, за допомогою яких можна реалізувати свої плани.

Історія святкування Всесвітнього дня заощаджень розпочалася в італійському місті Мілан, коли 27 жовтня 1924 року представники ощадних банків із 29 країн зібралися на свій перший міжнародний конгрес ощадних банків (1st International Savings Bank Congress), який тривав до 31 жовтня. Саме в цей день один із його учасників – італійський професор Равізза запропонував щороку відзначати цей день як “Міжнародний день заощаджень” “на згадку про перші збори ощадних банківських інститутів усіх країн”. За задумом організаторів, цей день має бути присвячений економії у широкому розумінні цього слова – від заощадження грошей до дбайливого ставлення до часу, речей, природних ресурсів тощо, а його метою проголосили стимулювання ідеї заощадження коштів та планування витрат. Автори ідеї пропонували, щоб у цей день усі банки були відкриті і населення мало змогу переводити заощадження на свої рахунки.

У 1989 році Міжнародний день заощаджень офіційно визнаний директивою ООН.