Права людини і сучасні виклики України

22 жовт. 2018
З метою поширення інформації про права людини, активізації інтересу щодо актуальних питань в сфері прав людини в учнівської молоді, виявлення та стимулювання творчо обдарованих молодих людей, зацікавлених у правозахисній діяльності; сприяння їх профорієнтації, стимулювання до прояву активної життєвої позиції, формування в українському суспільстві поваги до загальнолюдських цінностей проводиться Всеукраїнський конкурс учнівських есе.

Реалізуючи ідеї та принципи, закладені у Всесвітній програмі освіти в сфері з прав людини (прийнята ООН у 2004 р.) та Національній стратегії з прав людини (Указ Президента України №501/2015), в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» (http://edu.helsinki.org.ua) Освітній Дім прав людини в Чернігові у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Міністерством юстиції України, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Українською Гельсінською Спілкою з прав людини проводить Всеукраїнський конкурс учнівських есе «Права людини і сучасні виклики України», направлений на підвищення зацікавленості та обізнаності молоді в питаннях з прав людини.

Конкурс проводиться у жовтні - грудні 2018 року.

Початок прийому робіт – 10 жовтня 2018 року, закінчення прийому – 10 листопада 2018 року, визначення та оголошення переможців – до 30 грудня 2018 року.

Конкурс проводиться в 3 етапи:

·                 Перший етап – Журі перевіряє роботи на відповідність зазначеним в Положенні вимогам;

·                 Другий етап - Журі визначає найкращі есе, які допускаються до фіналу Конкурсу (Лауреати Конкурсу);

·                 Третій етап – серед есе, які були допущені у фінал, Журі визначає переможців Конкурсу (відповідно І, ІІ та ІІІ місця).

До участі у Конкурсі запрошуються учні та учениці 9-11 класів закладів загальної середньої освіти і студентів та студенток коледжів.

Участь у Конкурсі здійснюється на добровільних засадах.