Робота по забезпеченню підручниками триває

6 лип. 2018
Для успішного здійснення освітнього процесу важливе значення має питання забезпечення школярів підручниками. Воно завжди однаково хвилює вчителів, учнів та їхніх батьків.

І ось зараз, коли в розпалі літній відпочинок дітей, в управлінні освіти йде напружена робота по визначенню забезпеченості навчальною літературою на майбутній 2018-2019 навчальний рік, вживаються конкретні кроки по її перезподілу та задоволенню  існуючих потреб.

З цією метою в червні-липні відбувся перший етап інвентаризації бібліотечних фондів. У кожному навчальному закладі визначена стовідсоткова потреба за предметами навчальних програм, наявність придатних для використання підручників та кількість підручників, яких не вистачає для здійснення навчального процесу. Підсумки інвентаризації засвідчують, що  в нашому місті на 100% забезпечені підручниками майбутні контингенти учнів  3-х, 8-х, 9-х та 11-х класів, на 98% - учні  2-х та 6-х класів. Найгірше забезпечені навчальною літературою  четвертокласники та семикласники ( на  89%  та 80% відповідно). Така  складна ситуація із забезпеченням навчальною літературою дітей цих двох вікових категорій  склалася в результаті ряду об’єктивних причин  в цілому в країні,  коли  у 2015 році за кошти державного бюджету було надруковано лише 50% підручників від необхідної кількості. Решта придбавалася  за кошти освітньої субвенції та кошти місцевого бюджету. Другий етап інвентаризації, який буде проходити в серпні, передбачає обмін підручників у межах міста та області, що повинно покращити стан забезпеченості відповідно до потреби.

В цей же час очікується централізоване отримання нових підручників для першокласників, які будуть навчатися за новим Державним стандартом, та для учнів 5-х класів. Для  десятикласників , які будуть навчатися за новою програмою, друковані підручники надійдуть, за попередніми прогнозами МОН України, тільки в жовтні. Але станом на 1 вересня їх електронні версії будуть розміщені на платформі вищезазначеного міністерства. Отже, безвихідної ситуації із доступом до навчальної інформації для наших майбутніх десятикласників не передбачається.