ДЖУРА 2018

20 черв. 2018
З 10 по 15 червня 2018 року на території мальовничих козацьких околиць на базі дитячого оздоровчого центру соціальної реабілітації «Перлина Придніпров’я» було проведено ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), учасниками якої стали 29 команд-переможців районних / міських етапів.

Місто Новомосковськ представляла команда КЗЗСО № 1 «Самарські козаки» під керівництвом викладача предмета «Захист Вітчизни» Перцевого Юрія Володимировича, учителя фізичної культури Парамонової Валентини Олександрівни, учителя математики Усенко Ірини Сергіївни.

Під час урочистого відкриття  ІІ (обласного) етапу гри «Сокіл» («Джура») «Самарські козаки» взяли участь у марші патріотів, який проходив через парк Лазаря Глоби до Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровської обласної ради. Рій висловлює подяку  Голополосовій Людмилі Іванівні, вдові загиблого в АТО героя Юрія Голополосова, яка допомогла одягнути команду у єдину воєнну форму.

Рій «Самарські козаки» передали посилку з гуманітарною допомогою для захисників Вітчизни, до збирання якої долучилися усі учні шкіл
м. Новомосковська.

На місце таборування  «Самарські козаки»  швидко звели намети, підготували місце для вогнища, наносили чимало дров та хмизу, оформили інформаційні стенди, встановили прапор рою.

Впродовж цілих шести днів у лісі було проведено 15 конкурсів, змагань та майстер-класів серед яких: змагання зі стройової підготовки „Впоряд”,  зі спортивного туризму, орієнтування та  надання першої медичної допомоги  «Крос-похід – командна смуга перешкод з елементами орієнтування та надання першої долікарської допомоги („Рятівник”), силове змагання „Перетягування линви”, майстер-клас „Лава на лаву”, неповне розбирання та складання АК – 74”,  стрільба з пневматичної зброї,  творчо-мистецький конкурс „Ватра”, ітелектуальний конкурс „Відун”, майстер-клас МНС; змагання „Тактична підготовка – „Теренова гра” із боротьбою за прапор з використанням системи лазерного вогню Lazertag”, конкурс біваків "Таборування",  майстер-клас з Street Workout.

Справжнім святом для джур став культурно-розважальний конкурс «Козацька кухня», а під час участі у «Козацькому ярмарку» юним козакам вдалось відчути дух козацького волелюбного базару. До речі, хочеться зазначити, що товари на ярмарок надали обдаровані діти з усіх шкіл м. Новомосковська. Це і вироби з тіста,  глини, ляльки-мотанки, різноманітні обереги, іграшки з дерева та багато іншого.

Ройовий Малишко Владислав слідкував за дотриманням режиму дня рою, брав участь у обговореннях підсумків дня.

Бойка Назара на козацькому колі було обрано наказним осаулою, до обов’язків якого входило організація патрулювання периметру табору, слідкування за дотриманням порядку кожним роєм у нічний час. За сумлінне виконання своїх обов’язків Назар отримав іменну грамоту від військово-патріотичного клубу «Айдар».

Скінчилася гра сильних, мужніх, витривалих, справжніх патріотів України. Та залишився безцінний життєвий і бойовий досвід, залишилися незабутні враження, що так щедро подарувала гра та її організатори. Щира їм за це подяка! По завершенню змагань рій «Самарські козаки» було нагороджено грамотами за активну участь та за ІІІ місце у силових змаганнях «Перетягування линви».