Духовне виховання — запорука формування гармонійно розвинутої особистості

22 трав. 2018
18 травня 2018 року на базі колегіуму № 11 відбувся науково-практичний круглий стіл «ШКОЛА – ДУХОВНИЙ ОСЕРЕДОК РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ, МІСЦЕВОЇ ГРОМАДИ ТА ДЕРЖАВИ»

З вітальним словом до учасників звернулись: Третьякова Тетяна Миколаївна – директор колегіуму №11 загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів, Рибалка Валентин Васильович – доктор психологічних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу психології праці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, головний науковий співробітник Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України (м. Київ) та Самодрин Анатолій Петрович  – доктор педагогічних наук, професор кафедри економіки, маркетингу, соціальної роботи та економічної кібернетики, завідувач Лабораторії економіки освіти регіону Кременчуцького інституту ВНЗ «Університет імені Альфреда Нобеля» (м. Кременчук).

Учасникам круглого столу був презентований посібник «Школа – духовний осередок розвитку особистості, місцевої громади та держави», в якому висвітлено освітянські моделі розвитку громадянського суспільства, прояв демократичної парадигми освіти в соціально-педагогічній системі А.С. Макаренка та основи ноосферно-соціальної освіти.

Валентин Васильович Рибалка провів для педагогів тренінг«Психологія оптимізму як основи здоров'я і довголіття педагога".

Заступники директора: Лілія Миколаївна Чернецька, Людмила Олександрівна Походєєва, Ірина Володимирівна Іващенко поділились досвідом щодо створення в колегіумі №11 духовного осередку розвитку особистості.

Школа має позиціонуватися як освітній осередок розвитку громади, адже саме в школі виховується особистість-громадянин здатний до критичного мислення, особистість-патріот з активною позицією, особистість-інноватор, здатний змінювати навколишній світ. І все цее одна особистість - освічений українець, всебічно розвинений, відповідальний громадянин і патріот, схильний до інновацій, той, хто поведе українську державу вперед.

Завершилась зустріч презентацією щорічної літературно-мистецької збірки колегіуму №11 «Першоцвіт» та літературним блоком. Свої поезії декламували Анатолій Петрович Самодрин та вчителі колегіуму: Смірнова Лариса Іванівна - учитель російської мови та зарубіжної літератури та Стрижеус Надія Іванівна - учитель біології.