Учнівська молодь за безпечне життя

18 квіт. 2018

Після трагічних подій у Одесі та Кемерово, де  у вогняному пеклі загинули діти, ми всі особливо гостро відчули необхідність пропаганди знань з правил безпечної поведінки в різних життєвих обставинах, зрозуміли, що ці знання необхідно популяризувати, зробити їх надбанням широкого загалу і перш за все – учнівської молоді. Адже з раннього віку людина повинна мати правильне розуміння, як поводитися з вогнем, як убезпечити себе від трагічних випадків на дорозі, на водоймах тощо.

З цією метою 17 квітня на базі ЗЗСО № 6 вперше в нашому місті відбувся фестиваль безпеки життєдіяльності за участі учнівських колективів закладів освіти. Захід було приурочено до Дня пожежної безпеки. Він був покликаний сприяти формуванню у підростаючого покоління навичок  безпечної поведінки в екстремальних ситуаціях, відповідального ставлення до власного життя та життя оточуючих.

На початку заходу учасників фестивалю привітав рятувальник Новомосковського міськрайонного відділу Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області В.П. Блиндюк, який наголосив на важливості його проведення, побажав учням продемонструвати свої знання з правил безпеки життєдіяльності, на власному прикладі показати, як необхідно поводитися в надзвичайних ситуаціях. «Майже 80% усіх трагічних випадків, - сказав він, - є наслідком дитячої недбалості. – Тож, бажаю вам, юні учасники фестивалю, правильно розуміти важливість даної проблеми, працювати над поглибленням  знань з правил безпечної поведінки, завжди бути обережними, пильно берегти своє здоров’я та життя».

У фестивальному показі взяли участь 13 шкільних команд, які відповідно до жеребкування одна за одною продемонстрували свої виступи. Кожен із них привертав увагу журі чимось оригінальним, був яскравим та змістовним. Особливо вражали цікаві музично-літературні композиції, майстерне художнє читання, змістовні випуски новин та інше. Відчувалося, що до участі у фестивалі учні готувалися відповідально, намагаючись максимально проявити свої як інтелектуальні,  так і творчі здібності.

Членами журі, до складу якого входили співробітники ДСНС та представники освіти, було прийняте рішення про відзначення всіх учасників фестивалю за відповідними номінаціями. Кожна номінація засвідчувала найсильнішу сторону виступу команди. І ось вони: «Безпека дорожнього руху» (КЗЗСО № 1), «Креативність» (ЗЗСО № 13), «Найкращий вокал» (гімназія № 3), «Художнє читання» (НВК № 17), «Авторське бачення теми» (ЗЗСО № 7), «Найкраща хореографія» (ЗЗСО № 15), «Змістовність виступу» (ЗЗСО № 16), «Найкраще шоу» (ЗЗСО № 4), «За артистизм» (ЗЗСО № 14), «Інформаційність виступу» (ліцей «Самара»), «За дотепність та гумор» (ЗЗСО № 12), «Кращий авторський сценарій» (НВК № 5),  «Найкращий виступ» (ЗЗСО № 6).

Захід подарував усім присутнім нові знання та цікаві враження, мав велике профілактичне значення, сприяв формуванню основ безпеки життєдіяльності в учнівської молоді міста.