Первоцвіти

30 трав. 2014
На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 21.03.2014 р. № р- 164/03-14 з метою охорони та збереження рідкісних ранньоквітучих і реліктових видів рослин у навчальних закладах м. Новомосковська проходила операція «Первоцвіт – 2014».

Педагогічні та учнівські колективи  закладів  міста  активно включилися в роботу по спрямуванню та актуалізації уваги учнів до питань охорони та збереження  рослин. В ході місячника захисту першоцвітів  проведено  різнопланові заходи. Класні керівники 1-11 класів на годинах  спілкування  порушували теми: «Первоцвіти Червоної книги», «Першоцвіти просять захисту», «Юні друзі природи», «Бережімо природу навколо нас» та ін. Під час екскурсій  до Самарського лісу  класні керівники звернули увагу дітей на заборону зривання  і знищення першоцвітів. Своє бачення проблеми діти висвітлили у своїх роботах на конкурсах малюнків на тему «Бережи первоцвіти!», «Нарешті прийшла весна!», «Не зривай…» та ін.

Шкільні екологічні агітбригади взяли участь в міських змаганнях «Нехай планета буде гарна й чиста – первоцвіти цвітуть, як барвисте намисто».

Проведена робота на мікрорайонах: учні розклеювали і роздавали листівки мешканцям, розповсюджували буклети «Охорона первоцвітів – збереження краси Землі».

в яких звучало  попередження про заборону зривання і купування першоцвітів,проводили акцію-звернення «Відкритий лист продавцям первоцвітів» та «Збережемо красу Присамарських лісів!».

В школах відбулися  фотоконкурси та фотовиставки: «Я першу квітку не зірву…»,  «Неповторна краса первоцвітів». В прес-центрах працювали виставки інформаційних матеріалів: «Первоцвіти Дніпропетровщини», «Їх занесено до Червоної книги», «Цікаве про первоцвіти», «Чарівний світ Червоної книги України», «Охорона природи рідного краю» та ін.

Цікаво пройшли відеомарафони «Первоцвіти рідної землі» (перегляд відео презентацій та відеофільмів на протязі місячника на перервах)……

У бібліотеках навчальних закладів проведено бібліотечні години для учнів «Легенди про первоцвіти», організовано  виставки літератури «Первоцвіти рідної землі», «Первоцвіти мого краю» та ін.

Проходили акції: «Посади первоцвіти в школі», «Бережи природу» та ін.

Неабиякою цікавістю вирізняються уроки серед природи: «Рідкісні рослини нашого краю», «Первоцвіти мого краю».

Протягом місячника проводилися заходи інтелектуального спрямування: екологічні вікторини:  «Знай! Люби! Бережи!», «Скарби земної флори занесених у Червону книгу України», «Рідкісні книги реліктових рослин», тести «Назви першоцвіт», гра «Ми – за захист  рослин».

Учні старшої школи проводили диспути та дискусії: «Збереження рідкісних рослин, що ростуть у нашій місцевості», «Я та природа», анкетування «Моя улюблена квітка», готували та захищали  проекти про первоцвіти, проводили лекції для учнів початкових та середніх класів «Збережи первоцвіти», екологічний калейдоскоп «Лист горе-бізнесмену».

Неабияку зацікавленість у школярів та педагогів закладів викликало практичне дослідження  присамарського лісу  «В нас є куточок весняного дива».

Організовано екологічні десанти  з покращення благоустрою пришкільних територій, насадження квітів на пришкільних клумбах,  догляд за ними.

Проводилися екскурсії на екологічних стежках, де ростуть такі первоцвіти, як мати-й-мачуха, конвалія, калюжниця, рябчики, пролісок, дібровний тюльпанчик з метою дослідження. Отримані знання діти використовують при написанні рефератів, проектних робіт.

Учні початкової та середньої школи проводили хвилинку трудівників і трудівничок «Чарівними руками – чарівні квіти».

Активну участь у проведенні заходу взяли більшість закладів міста. На жаль, не долучилися до роботи : СЗШ № 4, СЗШ № 7, СЗШ № 13, СЗШ № 18.